LAPBOOK –LATO W WYKONANIU UCZNIÓW KL 1-3

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > LAPBOOK –LATO W WYKONANIU UCZNIÓW KL 1-3

LAPBOOK –LATO W WYKONANIU UCZNIÓW KL 1-3

Lato to kolejna pora roku, którą uczniowie klas 1-3 pod nadzorem pań : U. Leonowicz, A. Rosenhof oraz M. Wolf-Nowickiej pięknie zaprezentowali w kolorowych lapbookach. Jest to ostatni etap innowacji pedagogicznej, którą uczniowie realizowali w tym roku szkolnym.

W lapbooku zawarli najistotniejsze informacje dotyczące tej pięknej, radosnej, przez wszystkich oczekiwanej pory roku. Warto króciutko przedstawić niektóre z nich.

Kalendarzowe lato rozpoczyna się 22 czerwca. To najcieplejszy okres w roku. Dni są długie, często upalne, a noce ciepłe. Jest to więc czas najbardziej sprzyjający rozwojowi roślin. Wiele z nich wówczas kwitnie, inne zaczynają już owocować. Bujny rozwój roślinności sprzyja zwierzętom roślinożernym, w tym owadom. Zwierzęta w tym okresie mają najlepsze warunki do wychowania potomstwa.

Lato to czas żniw, sianokosów oraz intensywnych prac polowych.

Lato kojarzy się przede wszystkim z wakacjami, a to przede wszystkim czas zabawy i odpoczynku. Każdy z nas ma swój pomysł i sposób na spędzenie wolnego czasu.

Nie mamy obowiązków związanych ze szkołą i nauką, więc możemy bez ograniczeń planować najróżniejsze przygody, w których będziemy brać udział. Niektórzy spotykają się z przyjaciółmi i wspólnie świetnie się bawią, inni wybierają się na rodzinne wyjazdy.

Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa.

Aby lepiej zapamiętać zasady bezpieczeństwa, na koniec kilka z nich przedstawionych z humorem:

∗ Numer 112 znamy i w razie potrzeby go wybieramy.

∗ Jeśli kogoś nie znamy, na pewno z nim nie rozmawiamy.

∗ Gdy na plaży przebywamy, od mamy się nie oddalamy.

∗ W górach po szlaku chodzimy, wtedy nie zbłądzimy.

∗ Gdy na słońcu przebywamy, czapkę lub kapelusz zakładamy.

Wszystkim życzymy udanych wakacji!