Wycieczka do JuraParku w Krasiejowie

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Wycieczka do JuraParku w Krasiejowie

Wycieczka do JuraParku w Krasiejowie

W dniu  13 czerwca  2022 r roku klasy 1-3  pod opieką pań: Anny Rosenhof, Marty Wolf Nowickiej i Urszuli Leonowicz były na wycieczce w JuraParku w Krasiejowie.Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów. Park zwiedzaliśmy  zaczynając od niezwykłej atrakcji, jaką jest Multimedialny Tunel Czasu.  Uczniowie zostali zaproszeni w podróż poprzez dzieje naszej planety na pokładzie Kapsuły Czasu przemierzającej 300-metrowy tunel. Przemieszczaliśmy się przez miliardy lat istnienia Wszechświata w czasy, gdy jeszcze nic nie istniało. Począwszy od Wielkiego Wybuchu byliśmy świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Na naszych oczach narodziła się Ziemia, powstały pierwsze formy życia. Obejrzeliśmy wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Wszystko to w niesamowicie realistycznej scenerii. Każdy z uwagą przyglądał się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia.Po pełnej wrażeń podróży udaliśmy się na spacer po specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej, która mierzy 1500 m. Wzdłuż trasy rozmieszczone zostały rekonstrukcje dinozaurów oraz liczne plansze przedstawiające środowiska roślinne do poszczególnych okresów ery dinozaurów.Następnym etapem wycieczki był Pawilon Paleontologiczny.Zabezpiecza on największe w Europie skamieniałości płazów i gadów, które oglądaliśmy przez szklaną podłogę. Trasę zwiedzania zakończyliśmy wizytą w Prehistorycznym Oceanarium, w miejscu, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Zostaliśmy przeniesieni  w świat podwodnego życia ogromnych gadów. W środku w oceanarium zamiast olbrzymich akwariów znajdują się multimedialne ekrany. Mogliśmy usłyszeć głosy tych zwierząt oraz poczuć drgania wywołane ich uderzeniami. Przy ostatnim ekranie dzieci przeżyły chwile grozy, gdy do wizjera podpłynął olbrzymi rekin i uderzył  z taką siłą, że pękła szyba. Ostatnim punktem programu była możliwość zakupu pamiątki. Z wycieczki wróciliśmy  uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń.Świetne humory towarzyszyły nam wszystkim przez całą wycieczkę.