Spotkanie z lekturą „Sposób na Elfa” – klasa III

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Spotkanie z lekturą „Sposób na Elfa” – klasa III

Spotkanie z lekturą „Sposób na Elfa” – klasa III

Dlaczego warto przeczytać lekturę „Sposób na Elfa”? Czego ludzie mogą nauczyć się od zwierząt? I z jakich powodów ważne jest wsparcie najbliższej rodziny? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźli uczniowie klasy III podczas pięciu dni pracy z lekturą metodą leporello. Dzieci pod kierunkiem Pani Anny Rosenhof tworzyły karty obrazujące tematykę utworu, które następnie zostały złożone w harmonijkową książeczkę. Otwieranie poszczególnych stron i zarazem zamykanie innych to jak odkrywanie tajemnic. Wychowankom bardzo spodobała się taka forma pracy i z dumą prezentowały swoje książeczki. Nie zabrakło również kreatywnych rozwiązań plastycznych. Każdy uczeń wykonał swojego „Elfa”, co było zwieńczeniem zmagań z lekturą. Oto efekty ich pracy.