XVII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RESYTATORSKI„POECI DZIECIOM – DZIECI POETOM”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > XVII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RESYTATORSKI„POECI DZIECIOM – DZIECI POETOM”

XVII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RESYTATORSKI„POECI DZIECIOM – DZIECI POETOM”

16 V 2022r w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu odbył się XVII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poeci dzieciom – Dzieci Poetom”. Do konkursu przystąpiło 10 szkół, a w tym  20 dzieci. Uczestnikami byli uczniowie klas    I-III, recytujący wiersze poetów współczesnych, piszących dla dzieci, o tematyce patriotycznej. Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki ZSP Nr 1 – Urszula Leonowicz, Marta Wolf-Nowicka, Anna Rosenhof.

Występy uczestników konkursu oceniało jury w składzie:

– Pan Tomasz Radłowski, (dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu)

– Pani Barbara Górnik (pracownik Miejskiej Biblioteki w Kędzierzynie-Koźlu)

Pani Ewa Kowalczyk – Lecibil (pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury W Kędzierzynie-Koźlu)

Na początku zabrała głos Pani Dyrektor- Dorota Jastrzembska, która przywitała uczestników konkursu i  otworzyła oficjalnie XVII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski.

Jury brało pod uwagę dobór wiersza, jego interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. W czasie obrad jury odbył się pokaz mody patriotycznej w wykonaniu uczennic klasy I i II pod kierunkiem Pani Marty Wolf-Nowickiej oraz Urszuli Leonowicz. Następnie swoim przepięknym wokalem zachwyciła nas uczennica klasy VI Julia Kusz, która zaprezentowała dwa utwory patriotyczne ,,Uwierz Polsko”, „Czemu płaczesz ty powstańcze”. Wystąpił również zespół taneczny, w skład którego wchodzą dziewczynki z kl I-III. Pod kierunkiem pani Iwony Stasiak wykonały układ taneczny do utworu „Believer”.

Jury wytypowało zwycięzców konkursu:

I miejsce –  Zofia Żelazna PSP nr 5

II miejsce –Marta Stanula PSP nr  20

II miejsce –  Marta Toczek PSP nr 19

III miejsce-  Matylda Frączek PSP  nr 20

IV miejsce – Nadia Jankowska PSP nr 19

V miejsce – Julia Sitnik – SP Leśnica

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, bony podarunkowe do Smyka oraz słodką niespodziankę ufundowane przez Wydział Oświaty  i Wychowania w Kędzierzynie – Koźlu, firmę  A. Berger. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy za udział, chorągiewki oraz słodycze.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom za ufundowanie nagród, a także wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego przedsięwzięcia:

– Wydziałowi Oświaty i Wychowania,

– Firmie ,,Berger” z Kędzierzyna –Koźla,

– Radzie Rodziców ZSP nr 1,

–  Pani Anieli  Wac -właścicielce restauracji Cisowianka,

-Rodzicom klasy II za zaangażowanie oraz pomoc w organizacji konkursu,

-Rodzicom kl I za przepyszne ciasta,

-Obsłudze szkoły za nieocenioną pomoc przy dekorowaniu sali oraz organizacji poczęstunku dla przybyłych gości.

Organizatorzy konkursu:

Urszula Leonowicz