Zaproszenie IV Opolski Kongres Młodzieży 27-28.05.2022

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Zaproszenie IV Opolski Kongres Młodzieży 27-28.05.2022

Zaproszenie IV Opolski Kongres Młodzieży 27-28.05.2022

IVOKM.png

Ruszyły zapisy na IV Opolski Kongres Młodzieży, który odbędzie się w dniach 27-28.05.2022 r.

Stowarzyszenie pragnie serdecznie zaprosić do udziału!

Jest to jeden z zapowiadanych elementów wspólnego projektu „Strategia: młodzieżowa Opolszczyzna!”.

To przede wszystkim niepowtarzalna okazja dla młodzieżowych radnych do spotkania w szerokim gronie rówieśników – osób, które tak jak oni działają obywatelsko, kreują i inicjują rzeczywistość lokalnych społeczności.

Tak jak poprzednio Państwo w trakcie naszego Seminarium dla opiekunów i władz samorządowych, tak teraz i przedstawiciele młodzieżowych rad mają szansę na wewnątrzno-regionalną integrację, wymianę doświadczeń czy dobrych praktyk.

Co warto zaznaczyć – wydarzenie ma także charakter otwarty, co oznacza, że jest skierowane do ogólnej reprezentacji młodzieży – uczniów, młodzieżowych liderów, studentów, młodych wolontariuszy i każdej innej zainteresowanej młodej osoby. To okazja do włączania w tego typu działania nowe osoby czy wolontariuszy wspierających dotyczasową pracę rad.

Tegorocznym hasłem przewodnim Kongresu jest: „Młodzi są zajechani, co z tym robimy?”. Rozpocznie się on od otwartej debaty, która będzie miała nietypową formę i tematykę. To okazja do wyrażenia własnej opinii i przedstawienia stanowiska młodych –  co czują, jakie mają obawy, potrzeby czy oczekiwania, ale też (przede wszystkim) do szukania rozwiązań.

Oprócz tego we współpracy z Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego i grupą wolontariuszy zaplanowaliśmy szereg ciekawych warsztatów tematycznych. Wierzymy, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, zwłaszcza, że dzięki zgłoszeniom mamy szansę lepiej poznać oczekiwania uczestników. Wybór warsztatów będzie możliwy wkrótce, w osobnej ankiecie.

Wracamy do formuły wyjazdowej!

Kongres będzie odbywał się w dwóch lokalizacjach. Zależy nam na budowaniu przyjaznej, nieformalnej atmosfery sprzyjającej wzajemnemu poznawaniu się, a także na czasie na relaks i przyjemnym spędzaniu czasu. Dlatego piątek wieczór i sobotę spędzimy nad Jeziorem Turawskim!

Poniżej dokładne lokalizacje:

Piątek 27/05 – Opole – Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego ul. Piastowska 14

Piątek/Sobota 28/05 – Turawa – Ośrodek Wypoczynkowy „Jowisz” ul. Spacerowa 6

Zapisy

Obraz usunięty przez nadawcę. ?Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz: https://forms.gle/ughrXGyscNh3Wfoe8 Obraz usunięty przez nadawcę. ‼

Obraz usunięty przez nadawcę. ?a aktualności śledzić na stronie wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/3eBF36epU

Zgłoszeni uczestnicy będą otrzymywać informacje mailowo, w tym szczegółowy informator.

Udział w Kongresie jest całkowicie bezpłatny. Jako organizatorzy zapewniamy:

Obraz usunięty przez nadawcę. ✅wyżywienie
Obraz usunięty przez nadawcę. ✅nocleg
Obraz usunięty przez nadawcę. ✅transport na trasie Opole-Turawa-Opole
Obraz usunięty przez nadawcę. ✅pakiety startowe wraz z praktycznymi gadżetami
Obraz usunięty przez nadawcę. ✅atrakcje
Obraz usunięty przez nadawcę. ✅czas na relaks, integrację i korzystanie z otoczenia jeziora – plaży.

Uprzejmie proszę Państwa o przesłanie wiadomości dalej – zarówno do rad, znanej Państwu młodzieży czy do placówek pracujących z młodzieżą.

__

Projekt „Strategia: młodzieżowa Opolszczyzna!” jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18
Skip to content