Dzień ziemi

Dzień Ziemi w kl I-III22 kwietnia uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły obchodzili Dzień Ziemi, którego celem jest uświadomienie mieszkańcom naszej planety, jak ważna jest jej ochrona i działania związane z troską o życie na Ziemi zarówno ludzi, roślin jak i zwierząt.Uczniowie klas 1-3 realizowali bloki tematyczne dotyczące ochrony środowiska oraz działań dla dobra naszej planety. W ramach realizacji bloków edukacyjnych obejrzeli ciekawe filmy edukacyjne, wzbogacili swoją wiedzę na temat czystości wód i konieczności jej oszczędzania, utrwalili pojęcie segregacji i recyklingu, poznali znaczenie tych działań dla dobra naszej planety. Na zajęciach komputerowych, podczas zabaw i gier interaktywnych, mieli okazję segregować odpady, uczyli się zachowań proekologicznych. Podczas lekcji towarzyszyły dzieciom tematyczne piosenki „Ziemia wyspa zielona”, „Sprzątanie Świata” oraz wiersze i opowiadania uczące właściwych zachowań. Na zajęciach plastycznych stworzyli plakaty oraz bardzo praktyczną, ekologiczną pracę z surowców wtórnych. Był to przybornik wykonany z metalowej puszki.Największą radość sprawił uczniom spacer do pobliskiego lasku. Tam mięli okazję podziwiać uroki pięknej, wiosennej przyrody. Przez lornetki wypatrywali mieszkańców lasu. Uświadomili sobie jak wielkie znaczenie ma dbanie o porządek, niezaśmiecanie domu zwierząt.Wychodząc na spacer, postanowiliśmy najpierw posprzątać teren osiedlowego placu zabaw, aby potem z przyjemnością skorzystać z dostępnych na nim urządzeń.Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach i wzbogacili swoją wiedzę na temat naszej planety zyskując odznakę oraz dyplom ,,Przyjaciela przyrody”

.