Za dużo się dzieje…

Za dużo się dzieje…

21 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 18 nikt nie myślał o wagarach, a na pewno nie myśleli o tym uczniowie. To był dzień realizacji ciekawych pomysłów.​Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego wychowankowie oraz nauczyciele podjęli wyzwanie i spakowali swoje pomoce w inny sposób aniżeli zazwyczaj. W zastępstwie plecaka można było zobaczyć m.in. : przenośną lodówkę, koszyk na zakupy spożywcze, poszewkę na poduszkę, organizer na śrubki i inne techniczne narzędzia, domek dla kota, pojemnik do przenoszenia ciasta, grill ogrodowy, etui na gitarę, szufladki z komódki i wiele innych przedmiotów, którym nadano nowe funkcje.​W ramach edukacji z zakresu zawodoznawstwa odbyło się ciekawe spotkanie z paniami z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie –Koźlu. Uczniowie mogli odkryć złożone tajniki pracy w bibliotece. Jak się okazuje to nie tylko wypożyczanie książek, ale prawdziwa misja propagowania czytelnictwa i przybliżenia mieszkańcom naszego miasta różnych zdarzeń o charakterze kulturalnym. ​Po tym spotkaniu uczniowie mogli spałaszować słodkie babeczki przygotowane przez panie z Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.​Kolejna część dnia toczyła się w salach lekcyjnych. Uczniowie przygotowali plakaty upamiętniające Światowy Dzień Zespołu Downa zwany też Dniem Kolorowej Skarpetki. Uczniowie oczywiście przyszli w skarpetkach nie do pary.​Inni w ramach akcji Zaczytaj się na wiosnę przeprowadzili wywiady z nauczycielami i swoimi kolegami na temat ulubionych książek. Mogli też ze swoją ulubioną książką sfotografować się w fotobudce wykonanej przez uczniów klasy ósmej.​W naszej szkole po prostu za dużo się dzieje, by iść na wagary

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18
Skip to content