Międzywojewódzki Turniej Debat Oksfordzkich

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Międzywojewódzki Turniej Debat Oksfordzkich

Międzywojewódzki Turniej Debat Oksfordzkich

15 marca 2022r. uczniowie klasy drugiej i trzeciej  wzięli udział w Międzywojewódzkim Turnieju Debat Oksfordzkich w ramach              V Festiwalu Praw Człowieka. Organizatorem konkursu jest II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika oraz Stowarzyszenie LynxCerasus. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem ,,Mamy prawo do życia w bezpiecznym i zdrowym środowisku”. W ramach debaty przedmiotem rozważania była teza ,,Recykling jest trudny”. Argumentom propozycji i opozycji przysłuchiwało się trzyosobowe jury oraz prowadzący debatę marszałek. Uczniowie w składzie: Miłosz Kieś, Lena Goraj, Maja Majnusz, Alicja Chromczak, Antoni Czajka i Rosak Maria zajęli I miejsce. Jury podsumowując debatę pochwaliło naszych uczestników za wysoki poziom merytoryczny, piękne wysławianie się,  respektowanie zasad fair play, życzliwą współpracę i szacunek dla drużyny przeciwnej. Uczniowie zostali przygotowywani przez    p. A. Rosenhof,  p. U. Leonowicz i p. A. Matyję.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów