„DZIEŃ PIERWSZAKA w Smerfowym Lesie”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > „DZIEŃ PIERWSZAKA w Smerfowym Lesie”

„DZIEŃ PIERWSZAKA w Smerfowym Lesie”

11 marca- to długo oczekiwany dzień przez uczniów kl I. Pierwszoklasiści przygotowywali się do „Dnia Pierwszaka” kilka miesięcy. Uczyli się dzielnie przydzielonych ról w inscenizacji, piosenek, tańców, gry na flażoletach, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Niestety, czas epidemii i kwarantanna, a następnie nauczanie zdalne pokrzyżowały wszystkie plany.
Aż wreszcie, nadszedł czas długo oczekiwanej uroczystości. Nad przebiegiem imprezy środowiskowej z udziałem Pani Dyrektor Doroty Jastrzembskiej, rodziców i nauczycieli czuwały :wychowawczyni kl I-p. Marta Wolf –Nowicka oraz wychowawczyni kl III- p. Anna Rosenhof.

„Hej dzieci jeśli chcecie, zobaczyć Smerfów las…”

Z pomocą uczniów klasy III, dziesięć uroczych smerfetek oraz dziewięciu wspaniałych smerfów zaprezentowało swoje umiejętności. Dzieci w przepięknych biało- niebieskich strojach przeniosły wszystkich do Krainy Smerfów. Tam, dzielnie pokonywały wszystkie trudności, które czyhały na nich w smerfowym lesie. Oczywiście sprawcą całego zamieszania był Gargamel i jego kocur Klakier. Czarnoksiężnik zabrał dzieciom plecaki, bo nie chciał, żeby zostały uczniami w smerfowej szkole. Dzięki niezastąpionemu Papie Smerfowi, przy pomocy leśnych zwierząt (sowy, lisa, sarny, królika, wiewiórki) odzyskały utracone tornistry . Na zakończenie na znak zgody smerfy razem z Gargamelem i Klakierem, zatańczyli wspólny taniec „Rap smerfów”. Dzieci aktorsko odegrały swoje role, przedstawiając wiadomości z różnych dziedzin. Pokazały, że już w tym wieku są dzielnymi patriotami swojej Ojczyzny, znają zasady ruchu drogowego, wiedzą jak dbać o przyrodę, umieją tańczyć, grać na flażoletach, śpiewać, są bardzo wysportowani.

Pani Dyrektor przyznała, że Pierwszoklasiści w stu procentach zasłużyli na miano „Super Ucznia”, po czym wręczyła każdemu medal.

Na koniec na wszystkich czekała słodka niespodzianka. Był nią: SMERFASTYCZNY, BOMBASTYCZNY, PYSZNY TORT.

Ten smerfny „Dzień Pierwszaka” -pełen radości, zadowolenia na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wspaniałą pamiątką będą portrety uczniów w strojach smerfów, które stanowiły główny element naszej dekoracji.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18
Skip to content