PROGRAM „BIEG PO ZDROWIE”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > PROGRAM „BIEG PO ZDROWIE”

PROGRAM „BIEG PO ZDROWIE”

W klasie czwartej pedagog szkolny wraz z wychowawcą klasy IV rozpoczęli realizację programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej: „Bieg Po Zdrowie”. Został on opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz ekspertów – psychologów z Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie na zajęciach będą: uczyć się dyskutować, wymieniać własne doświadczenia, refleksje, pomysły; przeprowadzać wywiady z osobami niepalącymi; kreatywnie i twórczo pracować; doskonalić umiejętności asertywności, pracy grupowej. „Bieg Po Zdrowie” ma na celu opóźnienie/zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów. Na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/gis/bieg-po-zdrowie—program-antytytoniowej-edukacji-zdrowotnej są dostępne dla rodziców filmiki przygotowane przez autorów programu, jak i innych specjalistów z dziedziny psychologii. Nawiązują one do: szybkiego i łatwego zapoznania się z programem, poznania kluczowych wskazówek dotyczących wychowywania dzieci, umiejętności rozwiązywania swoich problemów, poznania sposobów komunikowania się z dzieckiem, poznania sposobów radzenia sobie z uzależnieniami dzieci, skłonienie do refleksji i przemyśleń. Każdy dorosły na pewno znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się.