ZIMOWY LAPBOOK W WYKONANIU KL I-III

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > ZIMOWY LAPBOOK W WYKONANIU KL I-III

ZIMOWY LAPBOOK W WYKONANIU KL I-III

Uczniowie klasy I, II i III kontynuują innowację pedagogiczną ,,Lapbookowa nauka :cztery pory roku”.  Tym razem prace dzieci przedstawiały ZIMĘ. Dzieci kochają tę porę roku, szczególnie wtedy, gdy krajobraz za oknem pokryje gruba warstwa białego puchu.  Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, podczas których zostały omówione symptomy zimy. Przez kilka dni omawialiśmy po czym poznać tę porę roku, rozpoznawaliśmy ptaki, które spędzają w Polsce zimę oraz te które odlatują do ciepłych krajów. Rozmawialiśmy o sposobach pomocy zwierzętom w czasie tego trudnego dla nich okresu. Nie zapomnieliśmy omówić tematy związane z bezpiecznymi zabawami zimowymi, o tym jak dbać o swoje zdrowie, w jaki sposób się ubierać. Podsumowaniem i utrwaleniem wiadomości było wykonanie zimowego lapbooka- drugiego modułu zaplanowanej innowacji. Pracy były sporo, ale efekt jest naprawdę imponujący. Każdy z dumą prezentuje swoje „dzieło”. Zapraszamy do galerii zdjęć.