SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „POECI DZIECIOM-DZIECI POETOM”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „POECI DZIECIOM-DZIECI POETOM”

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „POECI DZIECIOM-DZIECI POETOM”

Uczniowie kl I-III wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim „Poeci dzieciom-dzieci poetom”, do którego zostali wyłonieni w klasowych eliminacjach. Był to pierwszy etap konkursu międzyszkolnego „Poeci dzieciom-dzieci poetom”, który rokrocznie odbywa się w naszej szkole.Uczestnicy recytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Przygotowywali się pod czujnym okiem swoich pań wychowawczyń : Anny Rosenhof, Urszuli Leonowicz, Marty Wolf-Nowickiej. Źródłem wyboru repertuaru była setna rocznica III Powstania Śląskiego, którą obchodzimy w tym roku. Okrągła rocznica zarówno plebiscytu na Górnym Śląsku jak i III Powstania Śląskiego, obfituje w upamiętniające tamte zdarzenia, wydarzenia kulturalne.

Konkurs miał za zadanie kształtować w  młodym pokoleniu patriotyczne postawy, uczyć szacunku do Ojczyzny, symboli narodowych,  podtrzymywać tożsamość narodową.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie :pani Dyrektor Doroty Jastrzembskiej oraz pani Agnieszki Matyja . Panie  miały nie lada zadanie, ponieważ poziom występów był bardzo wysoki. Brały pod uwagę  : dobór repertuaru, interpretację, odpowiednie tempo recytacji, staranność wypowiedzi oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy byli wzorowo przygotowani. Spośród 21 uczestników zostało wyłonionych 4 lauratów.

I miejsca: Daria Rosenhof (kl I)

                   Miłosz Kieś (kl II)

II miejsce: Felix Bonczek (kl II)

III miejsce: Maria Rosak (kl III)

Wielki brawa!

Zwycięscy będą reprezentować naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie, który ze względu na epidemię koronawirusa odbędzie się w późniejszym terminie.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18
Skip to content