KALENDARZ ADWENTOWY W WYKONANIU KL 1-3

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > KALENDARZ ADWENTOWY W WYKONANIU KL 1-3

KALENDARZ ADWENTOWY W WYKONANIU KL 1-3

Uczniowie kl 1-3, tak jak co roku z niecierpliwością oczekują Świąt Bożego Narodzenia. Żeby ten czas upłynął w magicznym nastroju postanowili samodzielnie wykonać  kalendarz adwentowy. Znakomicie uporali się z tym zadaniem. Przygotowali przepiękne kalendarze adwentowe, które zawisły na drzwiach sal lekcyjnych. Panie wychowawczynie: Anna Rosenhof, Marta Wolf-Nowicka, Urszula Leonowicz zadbały o to, aby każdy dzień kalendarza zawierał jakąś niespodziankę lub zadanie do wykonania, na które z niecierpliwością czekają dzieci.

Idea kalendarza adwentowego narodziła się w XIX wieku, a z jego powstaniem wiąże się pewna ciekawa historia małego chłopca, który każdy dzień zaczynał pytaniem „Czy to już dziś?”. Pomysłowa mama wypisała na tekturce 24 liczby    i dołączyła do nich biszkopty. Mały Gerard mógł zjeść codziennie jedno ciastko – dzięki temu wiedział, jak długo będzie musiał czekać na święta. Gdy Gerhard Lang dorósł, zaczął produkować kalendarze ze słodkościami w środku.

Od tego czasu wymyślano coraz to nowe wersje, które miały zachować prawdziwy jego cel – przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, tworzenie świątecznej atmosfery, przypominanie scen biblijnych.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18
Skip to content