Konkurs “Co dodaje mi skrzydeł – Moja Pasja”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Konkurs “Co dodaje mi skrzydeł – Moja Pasja”

Konkurs “Co dodaje mi skrzydeł – Moja Pasja”

W połowie listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym i literackim pt. „ Co dodaje mi skrzydeł – Moja pasja” organizowanym w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Plecaka. Założycielką Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaków jest  Kira Sukhoboichenko, obecnie licealistka, która chce, by dzieci na całym świecie wiedziały, że mają swój głos oraz o tym, że mają wsparcie w swojej klasie, nauczycielach, szkole, jak i międzynarodowej społeczności. Pragnie, aby 15 października wszystkie szkoły z 194 państw obchodziły Międzynarodowy Dzień Plecaka, a pomysły uczniów zostały wysłuchane – taki jest również cel święta, którego jest pomysłodawczynią.

W ramach tego właśnie projektu mogliśmy podziwiać piękne prace, na których dzieci przedstawiły swoje pasje.

Dla każdego uczestnika przewidziana jest nagroda ufundowana przez BIC Polska.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Międzynarodowy Ruch Latających Plecaczków/ Flying Bag

Pomysłodawczynią konkursu jest Kira Sukhoboichenko, inicjatorka  Międzynarodowego Ruchu latających Plecaczków. Na stronie Bag Flying można dowiedzieć się więcej  o tym wspaniałym ruchu i jego propagatorce.

Lista laureatów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Kędzierzynie- Koźlu

Konkurs plastyczny klasy 1-3