Tydzień Ekologiczny -Miejska Biblioteka Publiczna

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Tydzień Ekologiczny -Miejska Biblioteka Publiczna

Tydzień Ekologiczny -Miejska Biblioteka Publiczna

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza do udziału w Tygodniu Ekologicznym w dniach 22-26 listopada 2021 r.

Jak co roku zaplanowaliśmy szereg atrakcji.

Dla dzieci będą to warsztaty ekologiczno-literackie, lekcje biblioteczne i spotkania autorskie, a dla dorosłych – warsztaty ekorękodzieła oraz spotkania z Martą Fox i Miłką Raulin.

Szczegóły w programie poniżej.

22 listopada 2021 r.

godz. 18.00 MBP, Rynek 3

Warsztaty świątecznego ekorękodzieła. Prowadzenie Elżbieta Kruk z Pracowni Florystyczno-Ogrodniczej Różany Ogród.

23 listopada 2021 r.

godz. 10.00

Spotkanie autorskie online dla dzieci z Tomaszem Samojlikiem „Wokół Pompika”

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza dzieci na spotkanie autorskie online z Tomaszem Samojlikiem „Wokół Pompika” w dniu 23 listopada 2021 r., o godz. 10.00 na fanpage’u MBP na portalu Facebook.

Zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Samojlikiem, autorem komiksów i książek dla dzieci, twórcą postaci żubra Pompika i ryjówki Dobrzyka.

Tomasz Samojlik:

Na co dzień pracuje jako Instytucie Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk.

Nocami pisze i rysuje książki i komiksy, w których stara się połączyć fantastyczne fabuły z dozą wiedzy przyrodniczej, by w ten sposób tłumaczyć specjalistyczną wiedzę naukową na język zrozumiały dla młodszych odbiorców (a przy okazji dobrze się bawić).

W 2016 roku seria książek o żubrze Pompiku oraz książka „Nauczę cię pływać, moja wyderko” znalazły się na Złotej Liście książek polecanych przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.

godz. 17.00 MBP, Rynek 3

Spotkanie autorskie z Martą Fox na temat książki pt. „Moja Ołowianko, klęknij na kolanko”

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na spotkanie autorskie z Martą Fox na temat najnowszej książki autorski pt. „Moja Ołowianko, klęknij na kolanko”. Spotkanie odbędzie się 23 listopada 2021 r. o godz. 17.00 w MBP, Rynek 3 w ramach Tygodnia Ekologicznego.

„Moja Ołowianko, klęknij na kolanko” – rozmowa z autorką Martą Fox

Medycy mówili o nich: Ołowiki i Ołowianki. To były dzieci chore na ołowicę. Tamten klimat przemysłowego Śląska przywołuje Marta Fox w swojej najnowszej powieści.

Marta Fox sportretowała dr Jolantę Wadowską-Król, niezwykle silną kobietę, która w latach 70. i 80. XX wieku leczyła dzieci zatrute ołowiem emitowanym z huty w Szopienicach.

Najnowsza książka Pani Marty będzie punktem wyjścia do rozmowy o ekologii, odpowiedzialności za środowisko i autorytetach.

Marta Fox – katowiczanka, powieściopisarka, poetka, eseistka. Autorka ponad 40 książek, mistrzyni literatury „dla kobiet”, popularna pisarka dla młodzieży. Dwukrotnie nagrodzona przez International Board on Books for Young People. Kilkanaście jej powieści to bestsellery wydawane nieprzerwanie od ponad 20 lat.

24 listopada 2021 r.

godz. 17.00 MBP, Rynek 3

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci w wieku przedszkolnym „Ekologiczna kartka świąteczna”. Wręczenie nagród.

Konkurs plastyczny pt. „Ekologiczna kartka świąteczna” został ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu 28 października 2021 r. i trwał do 17 listopada 2021 r.

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej w ramach Tygodnia Ekologicznego przez dzieci w wieku przedszkolnym zainspirowanej hasłem „Ekologiczna kartka świąteczna”.

Odbiorcami konkursu były dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

W konkursie oceniono 100 prac plastycznych.

godz. 18.00 Filia nr 5, ul. Damrota 32

Warsztaty świątecznego ekorękodzieła. Prowadzenie Elżbieta Kruk z Pracowni Florystyczno-Ogrodniczej Różany Ogród.

25 listopada 2021 r.

godz. 9.30

Spotkanie autorskie dla dzieci z Maxem Skorwidrem i Bogusiem Janiszewskim na temat książki pt. „Klimaty”

godz. 11.15

Warsztaty dla dzieci z Maxem Skorwidrem i Bogusiem Janiszewskim na temat książki pt. „Śmieci”

26 listopada 2021 r.

godz. 17.00 Filia nr 5, ul. Damrota 32

Spotkanie autorskie z Miłką Raulin na temat książki pt. „Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam koronę Ziemi”

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na spotkanie autorskie z podróżniczką, miłośniczką wspinaczki wysokogórskiej – Miłką Raulin w dniu 26 listopada 2021 r., o godz. 17.00 w Filii nr 5, ul. Damrota 32. Spotkanie odbędzie się w ramach Klubu Podróżnika.

Miłka Raulin jest podróżniczką, miłośniczką wspinaczek wysokogórskich. Na spotkaniu opowie o swoich wyprawach po marzenia oraz o wytrwałości w dążeniu do celu.

Autorka książki „Siła marzeń czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi”, opowie o wyprawie po marzenia – wyprawie realizowanej z perspektywy matki pracującej na pełnym etacie, oraz o o tym, że nie ma rzeczy niemożliwych, i że zawsze warto dążyć do celu!

Miłka Raulin – najmłodsza Polka na najwyższych szczytach Ziemi w piątek, 26 listopada odwiedzi Kędzierzyn-Koźle! Zdobywczyni dachu świata opowie o „Sile Marzeń” podczas spotkania zwieńczającego tegoroczny Tydzień Ekologiczny.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18
Skip to content