KONKURS  – WITRAŻOWY LAMPION ADWENTOWY

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > KONKURS  – WITRAŻOWY LAMPION ADWENTOWY

KONKURS  – WITRAŻOWY LAMPION ADWENTOWY

Zaprojektuj i wykonaj lampion adwentowy, który będzie oświetlał nasz kościół w czasie adwentu.

Kościół jest duży dlatego i lampion powinien być duży ok. 40 cm wysoki.

Można go wykonać z kolorowych kartek bloku technicznego formatu A3          lub z arkuszu brystolu.

W witrażowych lampionach na bocznych ścianach powycinane są wzory tematycznie nawiązujące do oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia               i wypełnione kolorową, prześwitującą bibułą.

W lampionach nie trzeba instalować oświetlenia, ponieważ zaplanowane jest oświetlenie elektrycznymi świecami włączanymi za pomocą pilota. Trzeba natomiast zaplanować otwartą podstawę usztywnioną po bokach.

Lampion można wykonywać w parach.

Za każdą ładnie wykonaną pracę należy się nagroda – pochwała i dodatkowe punkty.

Termin dostarczenia lampionu do 25 listopada na Mszę szkolną lub do szkolnej biblioteki.