Dzień ośmiornicy w klasach I-III

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Dzień ośmiornicy w klasach I-III

Dzień ośmiornicy w klasach I-III

Osiem długich ramion mam, każdy już pewnie wie, że „…” zwą mnie. Zapewne już wszyscy znają rozwiązanie zagadki. Chodzi i  ośmiornicę, której święto przypada 8 października. Z tej okazji uczniowie klas I – III obchodzili dzień tych niezwykłych zwierzątek. Dzień Ośmiornicy był okazją do poznania wielu interesujących ciekawostek, a także trybu życia głowonogów. Uczniowie pracowali zespołowo w miłej atmosferze, wykonując gigantyczne ośmiornice. Mieli okazję również ulepić swoje maleńkie cudeńka – ośmiornice z plasteliny. Ten dzień na pewno będziemy długo wspominać, gdyż dostarczył uczniom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.