ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA W KL 1-3

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA W KL 1-3

ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA W KL 1-3

28 września uczniowie kl 1-3 świętowali DZIEŃ JABŁKA. Zajęcia rozpoczęliśmy od pogadanki na temat witaminek, które kryją w sobie nasze rodzime owoce. Przypomnieliśmy sobie, że  jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób.

Nie zabrakło zabaw matematycznych, plastycznych i zręcznościowych. Uczniowie wykonali jabłoń pełną soczystych jabłuszek oraz słoje, w których znajdowały się przetwory z jabłek. W programie Paint na zajęciach komputerowych rysowali owoce. Ćwiczenia spostrzegawczości oraz logicznego myślenia miały miejsce podczas kodowania. Uczniowie sprytnie rozwiązywali wszystkie zadania związane tematycznie z „Dniem Jabłka”. Była też fotobudka, dzięki której każdy z nas mógł stać się robaczkiem w jabłku. Wiele radości wywołała zabawa polegająca na ugryzieniu jabłuszka zawieszonego  na sznureczku. Na zakończenie zajęć wszyscy zajadaliśmy się zdrowymi, soczystymi owocami.