Dzień Spadającego Liścia w kl 1-3

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Dzień Spadającego Liścia w kl 1-3

Dzień Spadającego Liścia w kl 1-3

Pomysłodawcą Dnia Spadającego Liścia jest Jerzy Szewczyk, który zauważył, że jesienią brakuje wesołych, optymistycznych świąt. 23 września nie należy więc ze łzami żegnać lata, ale radośnie powitać nową porę roku.

W ramach powitania Jesieni, w kl 1-3 obchodziliśmy „Dzień Spadającego Liścia”. W ubraniach dzieci dominowały jesienne kolory. Sale wypełniły się darami jesieni. Dzieci przyniosły przepiękne, kolorowe bukiety z liści, kasztany, ozdobne dynie, orzechy, żołędzie  i wiele innych. Poprzez prezentacje, filmiki edukacyjne, piosenki utrwaliliśmy sobie wszystko co wiąże się z nadchodzącą porą roku. Nie zabrakło także czasu na wykonanie przez uczniów przepięknych prac plastycznych: zwierzątek z liści , wirujących sprężynek. Cały dzień upłynął w bardzo przyjemnej atmosferze. Wszyscy mieli dobre humory, a promienne uśmiechy dzieci zachęcały tegoroczną Jesień, by była piękna, złota i słoneczna.