Happening ,,Zdrowo jem, więcej wiem”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Happening ,,Zdrowo jem, więcej wiem”

Happening ,,Zdrowo jem, więcej wiem”

Dnia 20 września br. uczniowie klas 1-5 wzięli udział w happeningu pod hasłem ,, Zdrowo jem, więcej wiem’. Akcję  w ramach projektu edukacyjnego zorganizowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem wychowawców klas.  Celem było propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania wśród uczniów oraz mieszkańców naszego osiedla. Organizatorzy na tę okoliczność przygotowali degustację owoców i warzyw – nieocenionych źródeł witamin. Dzieci wraz z
wychowawcami raz po raz wypowiadali  rozmaite rymowanki zachęcające do ich spożywania i rozdawali napotkanym mieszkańcom owoce, warzywa. Akcję powtórzyli przy kilku punktach handlowych oraz w  przedszkolu. Happening okazał się świetną okazją do uzmysłowienia mieszkańcom osiedla oraz  uczniom skutków złego odżywiania. Uświadomili sobie, iż zdrowe odżywianie jest gwarantem zdrowia.