Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2021/2022

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2021/2022

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2021/2022

1 września 2021 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W tym dniu odbyło się również ślubowanie klasy pierwszej.

Rozpoczęcie roku szkolnego jest szczególnie ważne dla pierwszoklasistów, dla których oznacza przede wszystkim kolejny etap rozwoju w nowej placówce edukacyjnej.

Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w stroje galowe, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. 

Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor Szkoły -Dorota Jastrzembska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu.

Uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczystą przysięgę na sztandar naszej szkoły.

 Przyrzekli :

-Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

– Być dobrymi kolegami i koleżankami?

 -Być przyjaciółmi roślin i zwierząt?                            

 -Starać się być dobrym kolegą, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

Po przyjęciu ślubowania pani dyrektor dokonała pasowania na ucznia. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Od tego roku w naszej szkolnej tradycji pojawiło się również przyrzeczenie rodziców dzieci, które zostają przyjęte do uczniowskiego grona.

Podczas tej doniosłej uroczystości na twarzach rodziców można było zauważyć radość i dumę.

Aby szkoła kojarzyła się dobrze, a uśmiech zawsze gościł na twarzy, naszym pierwszoklasistom zostały wręczone kolorowe ,wypełnione słodyczami rożki obfitości.

Na koniec wraz z Panię wychowawczynią Panią Martą Wolf-Nowicką nasi uczniowie udali się do sali nr 1, gdzie od następnego dnia rozpoczną swoją szkolną przygodę.

Życzymy naszym wspaniałym Pierwszoklasistom, żeby się dobrze czuli w naszej szkolnej gromadzie, jak najlepszych wyników w nauce, wzorowego zachowania. Żeby szkoła była niezapomnianą przygodą, do której będą wracać w przyszłości, przyjemnymi wspomnieniami.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18
Skip to content