,,Ogólnopolski Konkurs o Żołnierzach Wyklętych– Niezapomnianych Bohaterach”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > ,,Ogólnopolski Konkurs o Żołnierzach Wyklętych– Niezapomnianych Bohaterach”

,,Ogólnopolski Konkurs o Żołnierzach Wyklętych– Niezapomnianych Bohaterach”

Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny z sukcesem z dużym zaangażowaniem wzięli udział w konkursie o Żołnierzach Wyklętych– Niezapomnianych Bohaterach”, którzy w obronie niepodległego Państwa Polskiego, przeciwstawiali się sowieckiej agresji                 i komunizmowi.

Rywalizacja odbyła się w 2 kategoriach: klas 1-3 i 4-8. Tematem prac była szeroko rozumiana, przemyślana oraz ujęta w ramy plastyczne idea i samodzielna interpretacja dotycząca losów Żołnierzy Wyklętych. Aż 34 uczniów z klas 1-7 wykonało prace plastyczno- historyczne  pod kierunkiem nauczyciela historii Pani Urszuli Leonowicz.

Jury doceniło prace, które były nienaganne merytorycznie i zgodne z prawdą historyczną. Szczególnie wyróżnione zostały prace, których autorzy starali się przedstawić historię Żołnierzy Wyklętych lub epizodu z tej historii w sposób nieszablonowy, ciekawy                    i niepowtarzalny. W każdej kategorii wiekowej nasi uczniowie odnieśli wielki sukces. Serdecznie im gratulujemy!!!

Wyniki konkursu według głosowania internetowego tj. poprzez polubienia przedstawiają się następująco:

Klasy 4-8 szkoły podstawowej:

2 miejsce – Martyna Ciosek, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 w K-Koźlu, klasa 7

3 miejsce – Karolina Bielawska, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 w K-Koźlu, klasa 4

Klasy 1-3 szkoły podstawowej:

1 miejsce – Laura Raczyńska, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 w K-Koźlu, klasa 1

2 miejsce – Miłosz Kieś – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 w K-Koźlu, klasa 1

3 miejsce  – Martyna Piskorz – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 w K-Koźlu, klasa 1

Wyniki konkursu plastycznego zgodnie z rozstrzygnięciem Komisji Konkursowej:

Klasy 1-3 szkoły podstawowej:

1 miejsce – Laura Raczyńska, PSP nr 18 K-Koźle, klasa 1

2 miejsce – Hanna Rzeszut, PSP nr 18 w K-Koźlu, klasa 1

Klasy 4-8 szkoły podstawowej:

1 miejsce – Kamil Grześkowiak, PSP nr 18 K-Koźle, klasa 5

2 miejsce – Karolina Bielawska, PSP nr 18 K-Koźle, klasa 4

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!