Obchody święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi RP

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Obchody święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi RP

Obchody święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi RP

Z okazji obchodów uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Dnia Flagi uczniowie klasy II pod kierunkiem Pani Anny Rosenhof wykonali lapbooki o Polsce oraz kokardę narodową. Lapbook, to tzw. „książka na kolanach”. Jest to świetny sposób nauki, ponieważ już samo jego przygotowanie wymaga wybrania najważniejszych informacji, a dzięki ciekawym elementom (m.in. zakładkom, kieszeniom), jest on dla uczniów dużo bardziej atrakcyjną formą nauki. Lapbooki uczniów klasy II zawierały najważniejsze informacje związane z naszym krajem m. in. stolice, flaga, największe miasta, rzeki, góry, ciekawostki, architektura, zabytki, miejsca, osoby, legendy polskie, itp.  Po wykonaniu lapbooka, każde dziecko miało swój czas w klasie, aby go zaprezentować i zachęcić innych do oglądania, zabawy i nauki. Zorganizowano również wystawę lapbooków w sali nr 11. Wychowankowie dowiedzieli się także jak wygląda kokarda narodowa, po czym przystąpili do jej wykonania. Efekty pracy drugoklasistów naprawdę robią wrażenie. Zapraszamy do galerii.