Dzień Ziemi w kl 1-3

Dzień ziemi

Dzień Ziemi w kl 1-3

22 kwietnia uczniowie kl 1-3, podczas nauki zdalnej obchodzili Dzień Ziemi. Wydarzenie to miało inny przebieg niż co roku, ze względu na epidemię COVID 19. Mimo wszystko nie zapomnieliśmy, że troska o środowisko jest obowiązkiem każdego z nas! Ziemia jest naszym domem, a więc powinniśmy o nią dbać. Przyświecał nam cel: kształtowania aktywnej postawy wobec środowiska,
wrażliwości, szacunku, odpowiedzialności za jego stan, dostrzegania potrzeb
recyklingu i segregacji odpadów, uświadamiania roli jaką uczniowie mogą
odegrać w swoim środowisku.

Poprzez filmiki, piosenki, gry edukacyjne , krzyżówki przybliżyliśmy sobie zagadnienia dotyczące ochrony naszej planety Ziemi. Nie zabrakło również plastycznej działalności, podczas której ,,daliśmy  drugie życie” niepotrzebnej koszulce. Z wielkim zaangażowaniem zaprojektowaliśmy  jej nowy wygląd. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością, twórczością wykonując zabawkę z butelki PET , a także instrument muzyczny z materiałów przeznaczonych do recyklingu.

 Na załączonych zdjęciach widać, że obchody Dnia Ziemi przyniosły wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń. A troska o środowisko będzie przyświecać nam w codziennym życiu.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18
Skip to content