DZIEŃ WIOSENNEGO KAPELUSZA

Wiosna

DZIEŃ WIOSENNEGO KAPELUSZA


W piątek 19  marca obchodziliśmy w naszej szkole pierwszy dzień wiosny. Był to miły i radosny dzień. Nawet pogoda, początkowo mroźna, dopasowała się do naszego radosnego nastroju. 
Uczniowie kl 2-3 przyszli do szkoły ubrani w kolorach wiosny, z przewagą zieleni. Dzień ten ogłoszony został „DNIEM WIOSENNEGO KAPELUSZA”, dlatego na wszystkich głowach królowały piękne, ukwiecone nakrycia głowy. Dzieci wykonywały kapelusze z papieru, lub przyozdabiały słomiane kapelusze przyniesione z domu. Wszyscy bardzo się starali, ponieważ został ogłoszony konkurs na najpiękniejszy wiosenny kapelusz.

W kl I wszyscy uczniowie, którzy wykonali kapelusze zdobyli I miejsca.

W kl II miejsce I zdobył: Maciej Tynda.

II miejsca otrzymali : Antoni Czajka, Maria Rosak.

III miejsca zdobyli: Julia Chełmińska, Łukasz Mniszek, Jakub Fijałkowski.

W kl III miejsce I zdobyły: Aleksandra Świerc, Dorota Lata.

II miejsce otrzymali: Dawid Polewka, Emilia Gralka, Cyprian Grabowski.

Na miejscu III uplasowały się następujące osoby: Anna Gricman, Grzegorz Warzecha, Paulina Węgrzyn, Zofia Borkowska, Maja Sadzik.

Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom. Klasa I spisała się na medal. Swoje wiosenne nakrycia głowy tworzyli w domu, ponieważ rozpoczęli już nauczanie zdalne. Wykazali się niesłychaną pomysłowością i zaangażowaniem, co widać na zdjęciach.

W szkole wykonane zostały również olbrzymie, kilkumetrowe transparenty pt. „Witaj wiosno”. Nie mogło zabraknąć zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie zaprezentowali swoje plastyczne umiejętności na placu przed szkołą. Kolorową kredą wykonywali rozmaite rysunki.
Po lekcjach, w dobrych humorach, z ładunkiem pozytywnej energii wróciliśmy do domów. Miejmy nadzieję, że ten dzień był motorem napędowym do nauki zdalnej, do której wracamy od przyszłego tygodnia.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18
Skip to content