Eko-lekcja

We wtorek 09.03.2021r. po raz kolejny kl 1-3 gościły przedstawiciela „Czystego Regionu”. W czasie pogadanki dzieci utrwaliły sobie zasady segregowania różnych odpadów. Piętrzące się góry odpadów i trudność związana z ich składaniem, to jeden z najważniejszych problemów środowiskowych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.
Wyselekcjonowane odpady stanowią wartościowe surowce wtórne, które po przetworzeniu zyskają drugie życie w takiej samej lub zupełnie innej postaci. Dzięki temu oszczędzamy zasoby przyrody, energię oraz zmniejszamy ilość odpadów wywożonych na wysypiska śmieci.
Uczniowie obiecali, ze będą dbać o  środowisko, będą zachęcać rodziców do segregowania odpadów ponieważ to od nas samych zależy jak świat będzie wyglądał w przyszłości.