Akcja „Jeden Naród ponad granicami”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Akcja „Jeden Naród ponad granicami”

Akcja „Jeden Naród ponad granicami”

Już po raz drugi cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w  akcji „Jeden Naród ponad granicami” organizowanym przez Stowarzyszenie Patriotyczne Kędzierzyn-Koźle. Celem inicjatywy było zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym. Tak jak w zeszłym roku każda klasa,  grupa przedszkolna oraz nauczyciele z naszego ZSP nr 1  przygotowali  paczki z produktami żywnościowymi, które trafią do rodaków mieszkających za naszą wschodnią granicą. Udało się nam przygotować  aż 12  paczek żywnościowych według specjalnej listy. Uczniowie przygotowali również przepiękne kartki świąteczne z życzeniami dla Kresowiaków. Ilość zebranych darów przerosła nasze oczekiwania! Pokazało to, że ludzie potrafią otworzyć swoje serca i nie są obojętni na potrzeby innych ludzi.

Dziękujemy rodzicom , uczniom oraz wychowawcom za zaangażowanie.