Dzień dinozaura w klasie I

26 lutego w klasie pierwszej obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Choć dawno już wyginęły, to nie przestają fascynować ludzi, a w  szczególności dzieci. Tego dnia nasza klasa wypełniła się Tyrnozaurami, Stegozaurami, Anktylozaurami, Pterodaktylami i innymi jaszczurami z minionych epok. W prehistoryczny świat przeniosły nas opowiadania i wiersze, a z pomocą naszych uczniów kącik w klasie zamienił się w prawdziwy jurajski park. Oglądaliśmy bardzo ciekawą prezentacje multimedialną. Uczniowie dowiedzieli się gdzie i kiedy żyły, jak wyglądały, czym się żywiły oraz dlaczego wyginęły te znane prehistoryczne zwierzęta. Dzieci brały udział w rozmaitych zabawach, kolorowały ulubione dinozaury, następnie wykonały z papieru swojego gada. Wielu tego dnia zabłysnęło swoją wiedzą, inni natomiast z dociekliwością pytali o więcej. Na koniec słuchaliśmy piosenki o 10 dinozaurach. To był wspaniały dzień pełen wrażeń i emocji.