TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W naszej szkole  od 8.02.2021 do 12.02.2021 trwały obchody: „TYDZIEŃ BEŻPIECZNEGO INTERNETU”. Wraz z nauczycielami, wychowawcami, pedagogiem szkolnym uczniowie rozmawiali na temat bezpieczeństwa w Internecie, zalet Internetu i niebezpieczeństw tkwiących w Sieci. Świadomość uczniów jest ogromna, jednak nie zawsze ona idzie w parze z realnym i codziennym życiem.
Internet może być kopalnią wiedzy, ale niestety może też wyrządzić odbiorcy ogromną krzywdę. Na pewno każdy z nas, a szczególnie młody człowiek musi nauczyć się bezpiecznego poruszania się w wirtualnej rzeczywistości.
Kilka zasad z naszej strony:
1. Jako Rodzice i prawni opiekunowie jesteśmy całkowicie odpowiedzialni za to, co nasza pociecha robi w Sieci.
2. Zachęcamy do przeglądania aktywności naszego dziecka w Internecie – na komórkach, tabletach, komputerach, laptopach… W ten sposób będziecie mogli mieć Państwo wgląd w to, czy Wasze dziecko jest bezpieczne, czy nie wchodzi na niebezpieczne strony, czy ktoś nie zachęca Waszego dziecka do czegoś niestosownego, czy nie łączy się z osobami nieznanymi, obcymi, niebezpiecznymi… Głównym naszym celem jest bezpieczeństwo naszego dziecka.
3. Jako Rodzice możecie Państwo założyć kontrolę rodzicielską – jest wiele aplikacji – każdy może wybrać coś dla siebie.
4. Rozmowa ze swoim dzieckiem – nie ważne ile ono ma lat – czy 6, 7,…, czy 15, czy 16, 17 – na temat jego aktywności w sieci – jest zawsze jak najbardziej pożądana i ważna. Może też być tak, że to nasze dziecko będzie większym ekspertem w pewnych dziedzinach niż my sami, nie bójmy się tego lecz poszukujmy odpowiedzi. Każda rozmowa z naszym dzieckiem, młodym człowiekiem to czas wspólny z nim i szansa na kształtowanie więzi, wzbogacanie relacji. Zaufanie to podstawa. Jeśli dziecko będzie miało do nas zaufanie – to w sytuacji problemu zawsze przyjdzie do nas. A my jako dorośli będziemy mogli mu pomóc rozwiązać trudną sytuację
5. Przede wszystkim my dorośli musimy mieć świadomość zagrożeń, które czyhają na dziecko i młodego człowieka w sieci. Mając świadomość zagrożeń możemy także pomagać naszym dzieciom, aby one same były coraz bardziej uważne, rozważne buszując w Internecie.
Chcielibyśmy także polecić Państwu pewne strony, z których na pewno warto skorzystać:

Chcielibyśmy także polecić Państwu pewne strony, z których na pewno warto skorzystać:
https://akademia.nask.pl/publikacje/Dzieci-w-%C5%9Bwiecie-gier-komputerowych.pdf
sieciaki.pl  – tutaj znajdziecie Państwo różne filmiki (można wpisać także na YT – jest mnóstwo filmików, które można oglądać razem z dziećmi i potem rozmawiać na ten temat)
https://open.spotify.com/episode/4otvRXhRzoSWLdgBD9zk15?nd=1   – słuchowisko dla dzieci od 9 roku życia
https://sieciaki.pl/dla-rodzicow-i-nauczycieli/przydatne-linki
https://www.gov.pl/web/badz-z-innej-bajki
Życzymy każdemu użytkownikowi Internetu – super, ale przede wszystkim BEZPIECZNEGO serfowania w Sieci!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18
Skip to content