Bezpieczeństwo przede wszystkim

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W czwartek, uczniowie klasy I-III mieli spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej w Kędzierzynie – Koźlu – gościliśmy zarówno pana dzielnicowego, jak i funkcjonariuszy z prewencji i z drogówki. Dzieci mogły uczestniczyć w prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas zabaw na śniegu. Prelekcja była wyjątkowa – bo głównym bohaterem był królik Policuś. Dzień 11 lutego to również Europejski Dzień Numeru Alarmowego. Okazało się, że wszyscy uczniowie go doskonale znają i pamiętają. Warto jednak sobie te najważniejsze kwestie przypomnieć od czasu do czasu. Dzieci bardzo żywo uczestniczyły w dyskusji. Zarówno zadawały zaskakujące pytania, jak i chętnie odpowiadały na pytania prowadzących. Uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe, worki na zmienne obuwie a najbardziej aktywni dyskutanci – specjalne nagrody. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie służb mundurowych:) Pewnie nasze dzieciaki na długo zapamiętają atrakcyjne spotkanie.