Miesiąc październik upłynął pod hasłem: wrażliwość.-podsumowanie.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Miesiąc październik upłynął pod hasłem: wrażliwość.-podsumowanie.

Miesiąc październik upłynął pod hasłem: wrażliwość.-podsumowanie.

Miesiąc październik upłynął pod hasłem: wrażliwość. Wychowawcy, pedagog szkolny i nauczyciele zawsze starają się kształtować u uczniów postawę wrażliwości.

Nie tylko przez miniony miesiąc, ale tak naprawdę przez cały rok szkolny. W różnorodnych rozmowach – zawsze stawiamy na szacunek w stosunku do drugiego człowieka, poszanowanie jego godności. Stąd też w naszej szkole zostały zorganizowane akcje, które wspierają osobę chorą – zbiór nakrętek (do czego cały czas namawiamy), czy też zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska. Uczmy od najmłodszych lat, że warto pomagać, że warto być człowiekiem wrażliwym, chociaż obecny świat niestety kusi nas innymi wartościami i postawami. Przytaczamy niektóre wypowiedzi naszych uczniów – co oni sądzą na temat pomagania, jak rozumieją samo słowo wrażliwość.

Dziewczynka z klasy VII tak rozumie wrażliwość – „Wrażliwość to uczucie, które czujemy, gdy inni powiedzą nam coś niemiłego, nieprzyjemnego o nas. Taka osoba może wtedy pójść do kąta i płakać. Jest jej smutno. Wrażliwa osoba pocieszy takiego smutnego kolegę lub koleżankę.

Dlaczego pomagamy? Pomagamy, bo widzimy, że ktoś jest smutny i nie chcemy takich smutnych min. Pomagamy ludziom, którzy są wrażliwi. Gdy widzimy, że ktoś płacze i jest smutny i nie możemy mu sami pomóc, to zgłośmy to nauczycielowi, psychologowi szkolnemu lub pedagogowi szkolnemu. Możemy sami podejść i spytać się czemu ta osoba jest smutna i pomóc.”

Dzieci z klasy V:

„My pomagamy ludziom, dlatego że oni też są ludźmi. Jak my pomożemy innym w potrzebie to może kiedyś też nam ktoś pomoże w trudnej sytuacji życiowej. Sami odczuwamy w trakcie pomocy satysfakcję i radość że pomagamy bliźniemu. Pomoc jest super!”

„Możemy pomagać ludziom z radością i możemy czuć się bohaterem, że potrafimy pomagać – nie wiadomo kto co przeżył – jedni lepsze a drudzy gorsze chwile.”

„Pomagajmy innym bo to jest super, kiedy my będziemy pomagać. Wszystko się do nas wróci i razem z tym człowiekiem co mu pomogliśmy będziemy się cieszyć i radować.”

Dzieci bardzo pięknie zaangażowały się w akcję zbierania karmy – na razie w szkole już znajduje się około 20 kg karmy dla zwierzaków ze schroniska – czekamy na więcej:) Dzieci na lekcjach plastyki, w świetlicy szkolnej tworzyły różnorodne piękne prace, gdzie tematem przewodnim były po prostu zwierzęta. Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie i tym Wszystkim, którzy będą na tyle odważni, by w swoim codziennym życiu szanować drugiego człowieka i okazywać mu pomoc i wsparcie w trudnych sytuacjach.

Zapraszamy do fotogalerii

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18
Skip to content