Piszą o nas

Miejski Konkurs Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego

Konkurs Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego został ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu. Uczniowie naszej szkoły z klas I-III pod czujnym okiem Pań: A. Rosenhof , U. Leonowicz i M. Wolf byli przygotowywani do tego konkursu. W ciągu zaledwie dwóch tygodni dzieci nauczyły się pięknie recytować ze szczególną dbałością o poprawną wymowę, gdyż na to jury zwracało szczególną uwagę. Nauczyciele indywidualnie pracowali z każdym uczniem. Konkurs odbył się 21 lutego 2019r .Wzięło w nim udział 73 dzieci z naszego miasta i okolic. Naszą szkołę reprezentowali: Daniel Czarnasiak, Julia Okoń, Łukasz Bloch, Karolina Bielawska, Przemek Buks , Zosia Tworek, Julia Kusz. 
Wystąpienia dzieci oceniło Jury konkursu w składzie:
1. Katarzyna Martyniak – dyrektor ds. informacji Radia Park
2. Izabela Migocz – dyrektor MBP w Kędzierzynie-Koźlu 
3. Izabela Wageman-Wiśniewska – nauczyciel języka polskiego w ZSŻŚ w Kędzierzynie-Koźlu
Niektórzy musieli zmierzyć się z ogromną tremą, która zawsze pojawia się podczas wystąpień publicznych. Dzieci mimo lęku stawały dzielnie na scenie, pokonując własny strach.
Recytacja Julii Okoń zachwyciła jury. Zajęła II miejsce. Jest to bardzo duże osiągnięcie, zważając na liczbę uczestników. 
Gorąco dziękujemy uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w Bibliotece Publicznej i życzymy wielu sukcesów w kolejnych konkursowych zmaganiach. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a Julia weźmie udział w uroczystej gali podczas której otrzyma nagrodę.
Paulo Coelho w jednej ze swoich książek napisał: „Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy”. Trudno nie zgodzić się z jego słowami.

link do strony

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18
Skip to content