ZIELONA SZKOŁA

W dniach 07.06-14.06.2021r. klasa III była na Zielonej Szkole w Polanicy-Zdroju. Motywem przewodnim wyjazdu była realizacja celów edukacyjnych, wychowawczych       i zdrowotnych poza miejscem zamieszkania. Uczniowie przebywali w ośrodku wypoczynkowym Green Rest znajdującym się w przepięknej uzdrowiskowej miejscowości Polanica -Zdrój. Działalności placówki ukierunkowana jest na edukację ekologiczną, regionalną, promocję zdrowia i aktywne formy wypoczynku. Uczniowie mieli bardzo dużo ciekawych zajęć muzycznych, przyrodniczych, ruchowych. Spacerowali po wielu, ukwieconych parkach z tryskającymi fontannami. Poznawali walory lecznicze i smakowe wód  mineralnych. Byli na bardzo długiej, pieszej wycieczce do Zamku w pobliżu wzniesienia Szczytnik. Zwiedzali kopalnię złota w Złotym Stoku. Poznali średniowieczną osadę oraz różnorodne urządzenia, którymi posługiwali się ludzie w tamtych czasach. Największe wrażenie zrobił jednak wyjazd w Błędne Skały. Uczniowie z zapałem, podekscytowani przemieszczali się przez labirynt szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Odwiedzili również Muzeum Zabawek. Brali udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych na basenie oraz kręgielni. Dyskoteki, karaoke oraz Just Dance były atrakcją wieczorów. Pobyt był bardzo udany i bardzo ciekawy. O uczniów dbały  panie kucharki, które gotowały przepyszne obiady i przygotowywały bardzo urozmaicone i obfite śniadania i kolacje. Pogoda podczas pobytu dopisała w 100%. Dzieci są bardzo zadowolone i chcą jeszcze raz powtórzyć niezapomniany, pełen wrażeń wyjazd.