Spotkania w bibliotece- zaproszenie

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18 > aktualności > aktualności > Spotkania w bibliotece- zaproszenie

Spotkania w bibliotece- zaproszenie

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na najbliższe wydarzenia:

18.11.2024 r., godz. 16:30 Spotkanie autorskie dla dzieci z Grzegorzem Kasdepke

Drodzy rodzice i mali czytelnicy, już niedługo będziecie mieć okazję poznać jednego z najbardziej znanych i lubianych autorów literatury dziecięcej – GRZEGORZA KASDEPKE!

Gwarantujemy, że będzie to czas pełen śmiechu i radości!

Kiedy? 18.11.2024 r. godz. 16:30

Gdzie? Filia nr 5, ul. Damrota 32

Zapraszamy! To spotkanie będzie niesamowitym przeżyciem i doskonałą okazją, by zaszczepić w dzieciach miłość do książek!

Grzegorz Kasdepke (1972) – jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy dla dzieci. Były wieloletni redaktor naczelny magazynu „Świerszczyk“. Opublikował ponad 60 książek, z których większość cieszyła się statusem bestselleru (m.in. „Mam prawo”, „Kuba i Buba“, “Tylko bez całowania“ , „A ja nie chcę być księżniczką”, „Mity dla dzieci”, „Koronkowa robota“). Za książkę „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko“ otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, za „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela“ uhonorowano go nagrodą finansistów BETA. Był też dwukrotnie laureatem nagrody Edukacja XXI (za książki „Co to znaczy…” oraz „Bon czy ton”). Dwie spośród jego książek – „Detektyw Pozytywka“ oraz „W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko“ zostały wpisane na światową listę White Ravens. Książka „Horror, czyli skąd się biorą dzieci“ znalazła się na Liście Skarbów Muzeum Książek Dziecięcych. W roku 2015 wręczono mu Nagrodę Kallimacha – za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS uhonorowało go nagrodą za całokształt twórczości. W roku 2017 przyznano mu tytuł „Ambasadora Polszczyzny”. W 2019 roku został Kawalerem Orderu Uśmiechu. W 2021 Fundacja ABC „Cała Polska Czyta Dzieciom” uznała „Detektywa Pozytywkę” za najlepszą książkę ostatniego dwudziestolecia ( wśród 20 wyróżnionych tytułów znalazła się także „Kacperiada…”).

Jest ambasadorem promującej czytelnictwo Fundacji ABC „Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz ekologicznej Fundacji „Nasza Ziemia”.

18.11.2024 r., godz. 16:00 Ekowarsztaty: Blockprinting słowiański!

Zapraszamy na ekologiczne warsztaty: BLOCKPRINTING SŁOWIAŃSKI!

Warsztaty odbędą się w dniu 18.11.2024 r., o godz. 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej na Rynku.

Czy wiecie, czym jest blockprinting? To niezwykle efektowna technika ręcznego zdobienia materiałów za pomocą drewnianych stempli. Wykorzystując specjalne bloczki o unikalnych wzorach, można tworzyć własne, ekologiczne tekstylia! Podczas warsztatów każdy uczestnik stworzy własny niepowtarzalny wzór.

Co więcej – naszą inspiracją będzie mitologia słowiańska! Wzory i symbole nawiązujące do dawnych wierzeń przeniosą Was w magiczny świat słowiańskich legend. To świetna okazja, by zyskać nową umiejętność, stworzyć coś wyjątkowego i poczuć ducha przodków.

Liczba miejsc jest ograniczona! Zapisy: 77 482 37 80 wew. 29

Dołączcie i stwórzmy razem coś naprawdę wyjątkowego!

Dofinansowane ze środków budżetu miasta Kędzierzyn-Koźle przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego „Zielona Biblioteka”

21.11.2024 r., godz. 17:00 Spotkanie z autorkami oraz bohaterem książki pt. “Andrzej Sałacki – Życie na medal”

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu, Ludowy Klub Jeździecki „Lewada” i Muzeum Ziemi Kozielskiej serdecznie zapraszają na wyjątkowe spotkanie autorskie z Andrzejem Sałackim – bohaterem książki „Andrzej Sałacki – życie na medal” oraz z autorkami Anettą Sałacką i Izabelą Migocz!

Kiedy? 21 listopada 2024 r., godz. 17:00

Gdzie? Muzeum Ziemi Kozielskiej

Andrzej Sałacki to utytułowany jeździec i trener, który swoją pasją i zaangażowaniem zdobył uznanie w Polsce i na świecie. Jego życie pełne wyzwań, osiągnięć i wzlotów to inspirująca historia, którą możecie poznać dzięki książce „Andrzej Sałacki – życie na medal”. W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu książki w cenie 30 zł oraz zdobycia autografów autorów.

To wyjątkowa okazja, by porozmawiać z bohaterem i autorkami książki, a przy okazji zwiedzić nową, czasową wystawę w Muzeum pt. „Historia Stadniny Koni w Koźlu, w świecie planów architektonicznych z końca XIX i początku XX wieku”.

Nie przegapcie tego wieczoru pełnego inspiracji! Do zobaczenia!

22.11.2024 r., godz. 17:00 Spotkanie autorskie z Markiem Kamińskim

Spotkanie autorskie z Markiem Kamińskim – niepowtarzalna okazja!

22 listopada 2024, godz. 17:00

Filia nr 5, ul. Damrota 32

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Markiem Kamińskim, podróżnikiem, który przekraczał granice i zdobywał najtrudniejsze szczyty – dosłownie i w przenośni! Marek Kamiński to pierwszy człowiek, który samotnie dotarł na oba bieguny Ziemi – Północny i Południowy – w jednym roku, bez pomocy z zewnątrz. Wyposażony jedynie w siłę ducha, odwagę i żelazną determinację, przeszedł przez najbardziej niegościnne i niebezpieczne tereny świata, walcząc z mrozem, wiatrem i lodem.

Ale bieguny to nie jedyne „szczyty”, które zdobył. Marek na swoim koncie ma także wyprawy w najwyższe góry świata, a jego przygody nie ograniczają się do eksploracji lodowców. Zainspirowany trudnościami ekstremalnych ekspedycji, stworzył metodę „Biegun” – sztukę osiągania celów, pomagającą ludziom pokonywać ich własne, życiowe wyzwania.

Jako założyciel Kamiński Academy & Foundation, dzieli się doświadczeniami w programach wzmacniających zdrowie psychiczne i odporność. Kamiński inspiruje młodzież i dorosłych do wyruszenia w „własne wyprawy” przez projekty takie jak Marsze Mocy i LifePlan Academy, które budują kompetencje przyszłości.

To spotkanie to inspiracja do pokonywania granic – i tych w świecie, i tych wewnętrznych. Nie przegapcie szansy na rozmowę z człowiekiem, który żyje na krawędzi ekstremalnych doświadczeń i inspiruje innych, by robili to samo!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 18
Skip to content